Szybki kontakt

INTERTECHBUD Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe
ul. Piotrkowska 29
25-510 Kielce

Zarząd:
Grażyna Putowska: Prezes Zarządu.
mgr inż. Leszek Putowski: Członek Zarządu, Dyrektor Przedsiębiorstwa.

tel: (41) 344 40 91
fax: (41) 344 48 94
kom: (+48) 508 126 572 / 508 149 834
email: intertechbud@intertechbud.pl
email: intertechbud@intertechbud.com.pl

Cynkowanie ogniowe

Cynkowanie ogniowe, jest to proces technologiczny polegający na pokryciu stalowych elementów uprzednio wytrawionych i oczyszczonych w kąpielach chemicznych warstwą płynnego cynku, który łączy zalety metalicznych powłok ochronnych z katodowym zabezpieczeniem przed korozją.

Proces ten ma na celu uzyskanie powłoki maksymalnie odpornej na działanie warunków atmosferycznych.

Cynkowanie ogniowe odbywa się w specjalnych warunkach w temperaturze 450 ºC, co powoduje, że materiał cynkowany jest trwale zabezpieczony w każdym, nawet niedostepnym miejscu. Powstała powłoka ma kolor srebrno-szary i może być pokrywana farbami metodą natryskową lub proszkową.

Posiadamy również technologię cynkowania ogniowego w temperaturze 450 ºC z odwirowaniem (średnica kosza i wysokość: 800 mm) oraz cynkowanie ogniowe wysokotemperaturowe 560 ºC z odwirowaniem, dla elementów złącznych o obniżonych wymiarach (średnica kosza i wysokość: 600 mm).

Cynkowanie takie daje wartościową, długoletnią i solidną ochronę przed korozją. Jest ono najtańszym, najskuteczniejszym i najpopularniejszym sposobem walki z korozją. Trwałość powierzchni cynkowej w zależności od stopnia agresywności środowiska wynosi od 20 do 65 lat. Powierzchnie ocynkowane mają tą właściwość, że mogą być dodatkowo malowane. Dodatkowo cynkowanie ogniowe nie zmienia właściwości stali.

Podstawowe zasady projektowania do cynkowania ogniowego:

  • -> Do cynkowania nadają się wszystkie stale miękkie, niektóre stale niskostopowe i staliwo;
  • -> Podstawą konstrukcyjnego przygotowania elementów do cynkowania jest dbałość o przepływowość wszystkich profili zamkniętych oraz zapewnienie w razie potrzeby otworów technologicznych;
  • Należy zapewnić dodatkowy luz równy 4 x grubości powłoki cynku dla łączników gwintowych;
  • -> Przed cynkowaniem należy usunąć piasek formierski, wszelkie zanieczyszczenia z farb, olejów, zabrudzeń smarnych, oraz innych substancji obcych.;
  • -> Należy unikać powierzchni zakładkowych, a w przypadku, gdy jest to niemożliwe, należy postępować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi odpowietrzania. W przeciwnym wypadku istnieje groźba rozerwania zakładków wysokim ciśnieniem, ze względu na dużą penetralność kwasów.
  • -> Oprócz otworów odpowietrzających dla przestrzeni zamkniętych takich, jak profile zamknięte czy rury, nie mniej istotne są otwory technologiczne, dzięki którym elementy można zawiesić na trawersie.

Oferujemy:

  • cynkowanie ogniowe ogrodzeń, konstrukcji stalowych 7 mb, a w kooperacji do 16 mb.

© INTERTECHBUD Sp. z o.o.
Projekt i wykonanie: Adash System